STRONA GŁÓWNA » OGÓLNA INFORMACJA O PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkole jest miejscem dobrej zabawy, nauki, szczęściem, radością

Ogólna informacja o przedszkolu

Przedszkole Samorządowe nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi "Bajkowe Miasteczko" w Białymstoku działalność swoją rozpoczęło 15 maja 1991 roku. Przedszkole jest placówką 11 oddziałową zapewniającą całodzienny pobyt dzieciom od 2,5 do 6 lat, 4 grupy to oddziały integracyjne.

Przedszkole funkcjonuje na osiedlu "Nowe Miasto". Budynek przedszkola jest obiektem  zaprojektowanym w technologii tradycyjnej, otoczony przestronnym, zadbanym i zagospodarowanym placem zabaw.

Czternastego lutego 2017 r.Przedszkole Samorządowe nr 32 w Białymstoku obchodziło jubileusz 25-lecia istnienia. Urodziny placówki połączone zostały z otwarciem nowego, dwukondygnacyjnego skrzydła dla czterech oddziałów przedszkolnych. Budynek przy ul. K. Pułaskiego przeszedł też termomodernizację. Z tej okazji przedszkole zmieniło nazwę na: Przedszkole Samorządowe nr 32  z Oddziałami Integracyjnymi "Bajkowe Miasteczko".

Posiada oddzieloną część dydaktyczną od bloku kuchennego. Dzieci przebywają w salachBudynek przedszkola bezpiecznych, przestronnych o ciekawych rozwiązaniach projektowych z właściwie dobranymi zabawkami i pomocami dydaktycznymi. Szczególną uwagę zwrócono na urządzenie " kącików zainteresowań". Nowocześnie urządzona, wyposażona w lustra, sprzęt rehabilitacyjny sala gimnastyczna zachęca do zabaw i zajęć ruchowych.

Nauczyciele posiadają wysokie kwalifikacje pedagogiczne w zakresie wychowania przedszkolnego oraz pedagogiki wczesnoszkolnej. Zatrudniamy też specjalistów: pedagoga specjalnego, terapeutę SI, logopedę, psychologa, rehabilitantkę. Ponadto nauczycielki cały czas doskonalą swoją wiedzę i umiejętności pedagogiczne - ukończyły szereg studiów podyplomowych oraz kursów kwalifikacyjnych, m.in.: logopedię, terapię pedagogiczną, nauczanie zintegrowane, gimnastykę korekcyjną, zarządzanie oświatą, przedsiębiorczość dla nauczycieli, oligofrenopedagogikę, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.